Головна / Відкриті уроки / Битва під Крутами – символ нескореного духу нашої нації

Битва під Крутами – символ нескореного духу нашої нації

DSC_0279Є в українській історії події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».
Події 29 січня 1918 року, які живуть в душі українців, і сьогодні ятрять його серце.

Перші згадки і справжня, реальна оцінка захисників Крут відбулася вже після набуття Україною незалежності.  Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних  радянських вояків на чолі з Михайлом  Муравйовим.   Крути – це великий перелом на межі двох століть. Щоб наша держава жила, багатьом  її  патріотам  прийшлося пожертвувати своїм життям.  І надто  вражає, коли на таку абсолютну самопожертву йдуть  молоді люди, які тільки почали здійснювати свій життєвий шлях. Бій під Крутами став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

29 січня 2019 року в Федорівському центрі професійної освіти була проведена година пам’яті, яка допомогла  здобувачам освіти зрозуміти, що невелика у масштабах світової історії битва під Крутами, яку навряд чи можна назвати зразком військового мистецтва, стала символом нескореного духу нашої нації.  Присутні ознайомилися з історичними фотодокументами. Наприкінці заходу діти та педагогічний колектив переглянули документальний кінофільм «Листи без конверта» та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Викладач історії    Горовий О.В.

FREEhost.com.ua - качественный хостинг и регистрация доменов во всех зонах

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

21.04

Учнівське самоврядування вітає директора

Учнівське  самоврядування  Федорівського центру професійної освіти вітає свого директора, Зелєнцова Андрія Володимировича, з ...