Головна / Курс / С/г машини – 76 група

С/г машини – 76 група

Уроки

Тема: Загальна будова зернозбирального комбайна

Автор: Коваленко Павло

Зернозбиральні комбайни КЗС-9-1, КЗС-9М, РСМ-10, “Лан”, СК-5М та ін. мають класичну схему розміщення робочих органів і допоміжних службо­вих частин. Зернозбиральний комбайн КЗС-9-1 “Славутич” складається з жатної частини, молотарки, копнувача або подрібнювача соломи, бункера для зер­на місткістю 6,7 м3, кабіни з органами керування, двигуна СМД-31.16, передніх ведучих і задніх напрямних пневматичних коліс, трансмісії, ме­ханізмів привода робочих …

Тема: Будова машин для збирання цукрових буряків

Автор: Коваленко Павло

Для викопування коренеплодів цукрових буряків, з яких попередньо зрізана гичка, використовують шести- і чотирирядні самохідні, начіпні і причіпні коренезбиральні машини і агрегати. Найбільш широко застосо­вують машини КС-6Б, КС-6Б-02, РКМ-6, РКМ-4, МКК-6-02, КБ-6 та ін. Коренезбиральна машина КС-6Б призначена для викопування корене­плодів цукрових буряків з шести рядків, посіяних з міжряддями 45 см. Машина КС-6Б має такі …

Тема: Способи збирання і агротехнічні вимоги до збирання картоплі

Автор: Коваленко Павло

Технологія збирання картоплі передбачає механізовану підготовку поля, хімічну обробку або скошування з відвезенням до місць переробки бадилля; комбайнове збирання і транспортування картоплі до місця обробки, післязбиральну обробку і перевезення до місць зберігання, закладання на збері­гання, а також транспортування на заготівельні пункти. Збирання картоплі є енергоємним процесом, під час якого машини підко­пують рядки картоплі в середньому на глибину …

Тема: Способи збирання і агротехнічні вимоги до збирання овочів

Автор: Коваленко Павло

Овочівництво — це одна з найбільш трудомістких галузей сільськогосподарського виробництва. Особливо трудомістким є збирання помідорів, огірків, перцю, кабачків та інших культур, плоди яких достигають неодночасно. Механізація овочівництва дає можливість значно скоротити затрати ручної праці, а також підвищити товарність технології вирощування і збирання овочевих куль тур продукції, повністю зібрати  урожай. Особливість зумовлена біологічною особливістю цих культур. Наприклад, насіння більшості овочевих культур дуже …

Тема: Обладнання для доїння корів, їх будова і принцип роботи

Автор: Коваленко Павло

Класифікація і типи доїльних апаратів Основним елементом доїльної машини, що безпосередньо здійснює видоювання молока, є доїльний апарат. Для вилучення молока з цистерн вимені і дійок необхідно створити різницю тисків над і під сфінктером, достатню для його відкривання і подолання гідравлічних втрат напору. Залежно від способу створення цієї різниці тисків доїльні апарати поділяються на витискні і висмоктуючі. Створення механічних …

Тема: Вакуумні насоси. Транспортери для збирання гною. Автонапувалка: будова і правила монтажу (3 години)

Автор: Коваленко Павло

 Вода та її якість за державним стандартом Вода на тваринницьких фермах потрібна для напування худоби, приготування кормів, первинної обробки і переробки молока, миття посуду, тому вона не має містити шкідливих речовин і бактерій. Вода для напування тварин і виконання інших технологічних процесів на фермах має бути чистою, прозорою, безбарвною, без запаху, не містити шкідливих речовин і бактерій. Показники …

Тема: Типи косарок. Їхня характеристика та будова (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Косарки призначені для скошування природних або сіяних трав і фор­мування зрізаної маси, їх класифікують за такими ознаками: – способом агрегатування – причіпні, начіпні, напівначіпні і само­хідні; – кількістю різальних апаратів – одно-, дво-, три- та багатобрусні; – формуванням зрізаної маси – для скошування у покоси, косарки- плющилки і порційні. Косарка скошує і укладає масу в …

Тема: Типи граблів. Будова поперечних, бокових, колісно-пальцевих граблів ( 2 години)

Автор: Коваленко Павло

Класифікація та огляд конструкцій вітчизняних граблів Тракторні граблі можуть бути причіпними, напівначіпними та начіпними. За характером утворення валків їх поділяють на поперечні і бокові. Залежно від конструкції робочих органів граблі бувають зубові поперечні, роторні та колісно-пальцьові. Зубові поперечні граблі згрібають сіно у валки, які розміщені впоперек до напрямку руху агрегату, а роторні та колісно-пальцьові — у поздовжні валки. Для …

Тема: Культиватори, рослинопідживлювачі. Будова та їх призначення (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Призначення, загальна будова машин для поверхневого обробітку ґрунту Поверхневий обробіток ґрунту проводять із метою розпушення або ущільнення грунту, підрізування бур’янів, загортання добрив тощо на глибину до 14 – 16 см. Залежно від технологічних операцій, що виконують машини для передпосівного обробітку грунту їх поділяють на культиватори, борони, котки, лущильники та ін. Окрему групу складають комбіновані агрегати, …

Тема: Машини для протроювання зерна, машини для хімічного захисту рослин (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Методи захисту рослин. Технологічні принципи нанесення отрутохімікатів Захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, що знищують значну частину врожаю, – дуже гостра і життєво важлива проблема. Упровадження інтенсивних технологій, завдяки яким суттєво підвищилася продуктивність сільськогосподарського виробництва, взагалі неможливе без високоефективних захисних заходів, основним принципом яких є профілактика. До цього комплексу заходів належать такі методи: організаційно-господарський, …

Тема: Загальна будова і схема далекострумного дощувального начіпного агрегату (4 години)

Автор: Коваленко Павло

Двоконсульний короткоструминний дощувальний агрегат ДДА-100МА-1 Призначення Призначений для зрошування дощуванням сільськогосподарських культур під час руху із забиранням води з відкритої зрошувальної мережі з відстанню між каналами 120 м. Будова і технологічний процес роботи Агрегат ДДА-100МА-1 – це двоконсольна просторова ферма. Начіплюють його на трактор ДТ-75МЛ-ХС-4 або ДТ-75Т-ХС-4, обладнані ходозменшувачами. Основними складальними одиницями машини є рама 6 (рис. …

Тема: Машини для приготування добрив (3 години)

Автор: Коваленко Павло

Загальні відомості Основним завданням технологічних операцій підготовки і внесення добрив є раціональна організація механізованих робіт, зв’язаних із застосуванням добрив, зокрема, скорочення перевезень, унеможливлення зайвих перевалок у період внесення добрив на поля, забезпечення максимально можливої продуктивності агрегатів. Технологічний процес внесення добрив складається з їх підготовки до внесення і внесення в ґрунт. Підготовка добрив до внесення охоплює розвантаження, подрібнення і …

Тема: Призначення і будова зернозбиральних комбайнів (6 годин)

Автор: Коваленко Павло

 Призначення та класифікація зернозбиральних комбайнів Вимоги сільського господарства на кожному етапі розвитку суспільства і технічний рівень промисловості при цьому зумовили створення і виробництво зернозбиральних комбайнів, які можна класифікувати за призначенням, спо­собом агрегатування, напрямком руху хлібної маси в процесі дії на неї робо­чих органів, конструкцією ходової частини і типом молотильно-сепарувального пристрою, а також за компонувальними схемами та пропускною здатністю. …

x

Перегляньте також

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання

22квітня 2024 року в Федорівському ЦПО відбулося чергове засідання  методичної комісії викладачів ...