Головна / Курс / Українська література – 85 група

Українська література – 85 група

Уроки

Контрольна робота № 3

Автор: Наталія Боровик

  №1 Контрольна робота № 3 “Розстріляневідродження”. Літературний авангард. Поетичнесамовираження. “Київськінеокласики” І варіант І рівень Слова ЄвгенаМаланюка «Від кларнета твого — пофарбована дудка зосталась. В окривавленийЖовтень — ясна обернулась весна» присвячені А Павлу Тичині В ВолодимируСосюрі Б Максиму Рильському Г Олександру Олесю   На раннійтворчості П. Тичинипозначивсятакийхудожнійнапрям, як А романтизм В експресіонізм Б реалізм Г символізм   Поезія Павла Тичини «Арфами, арфами…» ідейноспівзвучнатвору …

Урок 2. Микола Хвильовий. Провідна роль у літературно-мистецькому житті 1920-х років. «Я (Романтика)» — новела про добро і зло в житті та в душі

Автор: Наталія Боровик

Написати конспект, відповідно до поданого матеріалу. Історія розвитку української літератури мала такий же надзвичайно складний, самобутній шлях, як історія країни в цілому. Література зберігає та передає загальнонаціональні, загальнолюдські цінності від покоління до покоління, збагачує наш внутрішній світ, виховує естетичний смак, розвиває інтелект, кругозір. Українцям є чим пишатися, адже література впродовж століть довела свою унікальність, бо …

Урок 3. Микола Хвильовий. «Я (Романтика)». Проблема внутрішнього роздвоєння людини. Образ ліричного «Я». Роль присвяти. Образ матері, його символічність

Автор: Наталія Боровик

problema-vnutrishnoi-rozdvoenosti-lyudini-u-noveli-m-khvilovogo-ya-romantika-m-khviloviy-mitets-novator-zapochatkuvav-neor Микола Хвильовий. «Я (Романтика)». Проблема внутрішнього роздвоєння людини. Образ ліричного «Я». Роль присвяти. Образ матері, його символічність Герой усвідомлює своє внутрішнє роздвоєння: « Я – чекіст, але я і людина». М. Хвильовий хотів сказати, що чекісти – це нелюди, бо вони переступали через трупи, йдучи до недосяжних ідеалів. Але вірні соратники «чорного трибуналу» допомагають …

Урок 4. Біографія Юрія Яновського. Романтичність світовідчуття. Новаторство художньої форми («Майстер корабля»): модерний сюжет, що інтригує, умовність фабули, зміщення часопростору

Автор: Наталія Боровик

Урок 4. Біографія Юрія Яновського. Романтичність світовідчуття. Новаторство художньої форми («Майстер корабля»): модерний сюжет, що інтригує, умовність фабули, зміщення часопростору ТЛ: художній час і простір, умовність зображення Творча біографія письменника, загальна характеристика творчості. Ю.Яновський і кіно. Романтичність світовідчуття. Романтизована стихія національно-визвольного руху (роман «Чотири шаблі»). Роман у новелах «Вершники» – зразок соцреалізму. Новаторство художньої форми …

Урок 5. Юрій Яновський. “Майстер корабля”. Проблеми творення нової української культури, духовності української людини, символічність образів. Неоромантичні герої То-Ма-Кі, Режисер, Сев, Тайях та їх прототипи

Автор: Наталія Боровик

Урок 5. Юрій Яновський. “Майстер корабля”. Проблеми творення нової української культури, духовності української людини, символічність образів. Неоромантичні герої То-Ма-Кі, Режисер, Сев, Тайях та їх прототипи «Майстер корабля» — перший любовний роман Ю. Яновського про трикутник почувань, який поєднав три молодих і красивих життя, де жайворонок дзвенів з високості для двох закоханих сердець, але звив сімейне …

Урок 6. Модерністські образи Міста, Моря. Морально-етичні колізії твору. Національне крізь призму загальнолюдського.

Автор: Наталія Боровик

Українська література Урок 6. Модерністські образи Міста, Моря. Морально-етичні колізії твору. Національне крізь призму загальнолюдського. «Майстер корабля» (1928) — перший роман Ю. Яновського. Він написав його за сім місяців. У цьому автобіографічному творі митець осмислив свій життєвий досвід, пов’язаний з роботою на Одеській кінофабриці. «Я прочитав цей роман одним нападом і з одним почуттям радості …

Урок 7. Валер’ян Підмогильний. Життєвий і творчий шлях письменника. Роман «Місто»

Автор: Наталія Боровик

  Урок 7. Валер’ян Підмогильний. Життєвий і творчий шлях письменника. Роман «Місто» ТЛ: урбаністичний роман   На сьогоднішньому уроці ми з вами  розгорнемо ще одну гірку сторінку історії української літератури.  Ознайомимося із творчістю талановитого письменника, життя якого було як короткий спалах зірки, але такий спалах, що підніс українську прозу до світового рівня.  Це Валер’ян Підмогильний. …

Урок 8. Валер’ян Підмогильний. «Місто». Світовий мотив підкорення людиною міста, самоутвердження, інтерпретовані на національному матеріалі

Автор: Наталія Боровик

Урок 8. Валер’ян Підмогильний. «Місто». Світовий мотив підкорення людиною міста, самоутвердження, інтерпретовані на національному матеріалі Аналіз роману «Місто» Жанр: урбаністичний роман. Історія написання. У романі «Місто» Валер’ян Підмогильний описав селянську українську молодь, яка на початку 1920-х років тисячами потягнулася в міста, щоб завоювати й зробити своїм українське місто, влити в нього свіжу селянську кров, зліквідувати …

Урок 9. Валер’ян Підмогильний. “Місто”. Морально-етичні колізії твору. Жіночі образи в ньому

Автор: Наталія Боровик

Урок 9. Валер’ян Підмогильний. “Місто”. Морально-етичні колізії твору. Жіночі образи в ньому Основну увагу автор зосереджує на «діалозі» героя і Міста. На фоні міста характер героя змінюється. До міста Степан приїжджає з благородними намірами і вивчитись, і повернутись в село. Навіть переживаючи ворожість до Міста, відчуває, що те завойовує його душу. Сильна натура, Степан, у …

Урок 10. Зображення «цілісної» людини: в єдності біологічного, духовного, соціального. Письмовий твір-характеристика «Маргінальний образ українського інтелігента»

Автор: Наталія Боровик

Урок 10. Зображення «цілісної» людини: в єдності біологічного, духовного, соціального. Письмовий твір-характеристика «Маргінальний образ українського інтелігента» Матеріал для учнів (законспектувати основне) Світова література має багато образів міста, у французів О. де Бальзака, Є. Золя, Г. де Мопассана знайдемо величні образи Парижа, у російських письменників А. Бєлого, Ф. Достоєвського – Петербурга, у англійців Ч. Деккенса і У. Теккерея …

Урок 11. Життя і творчість Остапа Вишні. «Моя автобіографія» — гумористична розповідь письменника про свій життєвий шлях.

Автор: Наталія Боровик

Українська література Урок 11. Життя і творчість Остапа Вишні. «Моя автобіографія» — гумористична розповідь письменника про свій життєвий шлях. Остап Вишня… Під таким ім’ям увійшов у літературу незрівнянний сміхотворець Павло Михайлович Губенко, видатний майстер слова й великий громадянин. «Читаючи Остапа Вишню, народ і усміхався, і повнився радістю, і печалився, і обурювався — багатьох і багатьох …

x

Перегляньте також

56848465

Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога

У сучасному освітньому контексті ключовим елементом успішного педагога є інформаційно-цифрова компетентність. Розвиток ...