Головна / Урок / Практична робота. Модифікація структури таблиць.

Практична робота. Модифікація структури таблиць.

Предпросмотр

(урок інформатики у групі 17Т2 від 15.06.2020р. / 19.06. 2020р.)

Створену структуру таблиць можна модифікувати, а також налаштувати її властивості, у тому числі можна визначити зовнішній вигляд і загальні характеристики таблиці. Властивості таблиць установлюються у вікні Аркуш властивостей, яке для відкритої таблиці доступне на вкладці Конструктор.

Таблицю можна модифікувати на будь-якому етапі створення бази даних. Але найкраще це робити до встановлення зв’язків між таблицями й уведення до них даних.

У процесі модифікування структури таблиць можна виконувати деякі операції:

  • Видалення полів
  • Змінювання порядку розміщення полів
  • Змінювання типів та властивостей полів
  • Додавання нових полів
  • Змінювання імен полів

Щоб зберегти нові дані про предмет, для якого вже створено таблицю Access, слід додати до цієї таблиці нове поле. Наприклад, у вас є таблиця, у якій збережено прізвище, ім’я, адресу електронної пошти, номер телефону та поштову адресу кожного з ваших клієнтів. Якщо вам потрібно відстежувати основний спосіб зв’язку з кожним клієнтом, додайте до таблиці поле для зберігання цих даних.

Кожне поле має певні основні характеристики, зокрема ім’я, яке унікально визначає поле в межах таблиці, тип даних, який визначає природу даних, операції, які можна виконувати з даними, а також потрібний дисковий простір для збереження кожного значення.  Наприклад, властивість Формат визначає, як дані виглядатимуть у вікні табличного подання даних або формі, які містять це поле.

 Установлення властивостей поля надає такі можливості:

  • керувати відображенням даних у полі;
  • уникати введення в поле хибних даних;
  • указувати для поля значення за промовчанням;
  • прискорити пошук і сортування даних у полі.

Вправа 1.

Існують різні способи видалення полів зі збереженням структури таблиць. Розглянемо один із найпростіших способів видалення поля на прикладі таблиці МАГАЗИНИ. В області Усі об’єкти  відкриваємо контекстне меню цієї таблиці,  у якому виконаємо команду Конструктор. Далі слід відкрити контекстне меню поля, яке необхідно видалити, наприклад поля Телефон, і виконати команду Видалити рядки. Після цього модифіковану таблицю потрібно зберегти. Якщо потім відкрити цю таблицю, то поля Телефон у ній не буде.

Якщо після видалення поля одразу з’ясовується, що видалення було помилкове і його необхідно відновити, то на панелі швидкого доступу слід натиснути кнопку Скасувати. Однак, якщо після видалення поля були виконані будь-які операції, скористатися цією командою для відновлення неможливо. Якщо робиться спроба видалити поле, яке містить дані, то буде видано попередження про те, що його дані будуть утрачені.

Слід пам’ятати, що  в пов’язаних таблицях поля, які є первинним або зовнішнім ключем, неможливо видалити, поки не буде видалено зв’язок між таблицями.

 

Вправа 2.

Вставимо тепер поле Телефон у таблицю МАГАЗИНИ на його попереднє місце. Скористаємося, наприклад, таким способом. Відкриємо таблицю в режимі Конструктор. Установимо курсор на імені того поля, перед яким необхідно встановити поле (у цьому випадку на поле Працівників), і відкриємо його контекстне меню. У цьому меню натиснемо кнопку Додати рядки. Відкриється вікно для вставлення нового поля. Уводимо в порожній рядок дані про поле Телефон і зберігаємо таблицю.

 

Зміна порядку розміщення полів у таблиці здійснюється стандартними способами переміщення об’єктів у системі Windows.

Для цього необхідно виконати такі дії.

  1. Відкриваємо таблицю в режимі Конструктор.
  2. Установлюємо курсор на селекторі того поля, яке потрібно перемістити, натискаємо кнопку миші та переміщаємо її у потрібну позицію.
  3. Відпускаємо кнопку миші.

 

Зміну розмірів полів можна виконувати для текстових і числових типів. Для цього необхідно розмістити курсор на властивості Розмір поля і встановити нове значення.

 

Для зміни імені поля достатньо встановити курсор на його імені й увести нове. Але змінювати імена полів слід лише в разі гострої необхідності, особливо для таблиць, між якими вже встановлені зв’язки. Якщо таблиці вже пов’язані, то після зміни імен полів необхідно виконати автозаміну, але вона не завжди дає позитивний результат, і деякі операції доводиться виконувати вручну.

Вернуться к: Вибірковий модуль “Бази даних” (інформатика Руденко Н.М.)
x

Перегляньте також

59-9826

Актуальні проблеми дистанційного навчання

04листопада 2024 р.  у Федорівському центрі професійної освіти відбулося чергове засідання методичної ...