Головна / Курс / Вибірковий модуль “Бази даних” (інформатика Руденко Н.М.)

Вибірковий модуль “Бази даних” (інформатика Руденко Н.М.)

Вы должны сначала завершить Системи керування базами даних (інформатика Руденко Н.М.) перед просмотром этого курса

Необхідність пошуку потрібної інформації у людини виникає повсякчас, незалежно від сфери її професійних інтересів. Але обсяги повідомлень, які накопичило людство, невпинно зростають. Тому зберігання великих обсягів даних виправдано тільки за умови, якщо пошук потрібних даних здійснюється швидко і подаються вони в доступній для розуміння формі. Ці умови забезпечують сучасні технології зберігання даних. Основою цих технологій є комп’ютеризовані бази даних (БД).

На І курсі в межах базового модулю інформатики ви вже вивчали тему “Системи керування базами даних”. 

На ІІ-ІІІ курсах в межах вибіркового модулю інформатики ви ще більш досконало та ширше познайомитися з можливостями СКБД.

Уроки

Проектування баз даних. Поняття сутності, атрибута, ключа, зв’язку.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 22.04.2020р.) Опрацювати теоретичний матеріал презентації  повторення БД_2  та письмово дати відповіді у зошиті на наступні запитання: Які бази даних ви знаєте і використовуєте? Які дані в них зберігаються? Облік яких об’єктів здійснюють у базі даних у бібліотеках? Значення яких властивостей (атрибутів), на вашу думку, треба занести в таку базу даних?   Що є основним об’єктом реляційної бази даних? Яка структура таблиці реляційної бази даних? Які об’єкти вона має? Що таке ключове поле? Які вимоги до ключового поля?

Модель «сутність-зв’язок» предметної області. Класифікація зв’язків за множинністю та повнотою.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 29.04.2020р.) Опрацювати теоретичний матеріал презентації  повторення БД_3  та письмово дати відповіді у зошиті на поставлені  в ній запитання.

Практична робота. Робота з учбовою базою даних.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики в групі 17Т2 від 06.05.2020р. / 13.05.20р.) Для знайомства з MS Ассеss призначена учбова база «Борей», яка містить зведення про діяльність вигаданої торгової компанії «Борей», що займається імпортом і експортом продуктів по всьому світу. Щоб відкрити базу даних «Борей», необхідно вибрати команду Відкрити з пункту меню Файл і вказати шлях до учбової бази даних «Борей». …

Таблиці. Означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 25.05.2020) Опрацювати, розташований нижче,  теоретичний матеріал та зробити в зошиті короткий конспект матеріалу. Створення й уведення структури таблиць  Таблиця — організація збереження даних у вигляді двовимірного масиву. Вона є основним об’єктом БД. Решта — похідні від таблиці. Структуру двомірної таблиці утворюють стовпці й рядки. Їхніми аналогами в структурі найпростішої …

Практична робота “Створення й уведення структури таблиць”

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 27.05.2020 / 01.06.2020) Розробці таблиць передує детальний аналіз предметної області, визначення вимог, змісту та структури документів, які необхідно отримати. На основі цього слід визначити кількість таблиць, назви, структури та вміст кожної таблиці. Далі методику розроблення та опрацювання таблиць розглядатимемо на прикладі предметної області Магазини. Припустимо, що БД магазинів АТБ …

Ключові поля, індекси, зв’язування таблиць.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 03.06.2020р.) Опрацювати поданий нижче теоретичний матеріал та зробити в зошиті короткий конспект. Виконати вправи із наведених прикладів. Ключеві поля Згадаємо, що кожна таблиця повинна мати ключове поле (ключ) — поле, значення якого не повторюється в жодному іншому записі. Таблиця може мати кілька ключових полів, але використовується тільки одне з …

Практична робота. Уведення, пошук і редагування даних у таблиці.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 10.06.2020р. / 12.06.20р.) Уведення даних у таблиці Дані в таблиці можна вводити після створення їх структур. Існує два способи введення даних у таблиці: за допомогою форм і безпосереднє введення даних таблиці  Розглянемо алгоритм уведення даних на прикладі 1. Приклад 1. Відкриємо таблицю МАГАЗИНИ в режимі таблиці. Для цього двічі …

Практична робота. Модифікація структури таблиць.

Предпросмотр

Автор: Наталія Руденко

(урок інформатики у групі 17Т2 від 15.06.2020р. / 19.06. 2020р.) Створену структуру таблиць можна модифікувати, а також налаштувати її властивості, у тому числі можна визначити зовнішній вигляд і загальні характеристики таблиці. Властивості таблиць установлюються у вікні Аркуш властивостей, яке для відкритої таблиці доступне на вкладці Конструктор. Таблицю можна модифікувати на будь-якому етапі створення бази даних. …

x

Перегляньте також

2024-12-17_19-58-55

Вітання від випускників 11 групи Федорівського ЦПО

Любі наші вчителі, за ваші терпіння та підтримку дякуємо Вам!