Психологи стверджують, що під час війни настрій людини є не менш важливим, ніж зброя та техніка. Нестабільним і складним є підлітковий вік у мирний час, а під час військових подій – тим паче. Тому завдання класного керівника та майстра – підтримувати здобувачів освіти, надавати допомогу у стабілізації психічного стану. У цьому напрямку важливими є виховні години, час, коли учасники освітнього процесу спілкуються, обмінюються думками, емоціями, діляться мріями або «наболілим» тощо.
5 квітня класним керівником 21 групи Оленою Антоновою була проведена виховна година «Моя мальовнича Україна». Під час неї здобувачі освіти подивилися презентацію «Природа – вічний зразок мистецтва», підготовлений Артеменком Олегом та Савойським Вадимом. Слайди демонстрували великий та різноманітний світ України у різних куточках: стрімкий Черемош та красуня Рось, горді Карпати та широченний південний степ, пустелі Херсонщини і віковічні ліси Полісся. Цікавим була і розповідь про традиції, обряди, вірування українців 17-19 століть. Учні наводили приклади із повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», яку почали вивчати на уроці української літератури. Зокрема, учасники розповідали підготовлені цікаві факти про трембіту як найдовший інструмент у світі.
Здобувачі освіти з великим інтересом працювали з текстом повісті, вибирали діалектизми, шукали їх пояснення у Словнику діалектизмів, підбирали до них загальновживані відповідники.
Виховна година пройшла цікаво та пізнавально. Такі заходи сприяють розвитку патріотичної свідомості, виховують почуття прекрасного. Під час виховної години формувалися такі компетентності, як: екологічна, інформаційно-комунікаційна, громадянська та соціальна, культурна. Важливим є і те, що під час роботи здобувачі освіти вчаться співпрацювати у колективі, поважати думку інших, розвивають кругозір, лексичний запас. Важко переоцінити і те, що виховні години сприяють встановленню дружніх стосунків та об’єднують колектив!
Класний керівник 21 групи Олена Антонова