Професійно-теоретичну підготовку та загальнопрофесійну підготовку протягом 2023-2024 н.р. здобувало 419 учнів, з них 130 учнів (31 %) мають середній рівень навчальних досягнень, 266 учнів (64 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 23 учні (5 %) мають високий рівень навчальних досягнень. Успішність учнів протягом 2023-2024 н.р. становить 100 %, якість знань становить 69 %.
Професійно-практичну підготовку протягом у 2023-2024 н.р. здобувало 443 учнів, з них 31 учнів (7 %) мають середній рівень навчальних досягнень, 350 учнів (79 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 62 учні (14 %) мають високий рівень навчальних досягнень. Успішність учнів протягом 2023-2024 н.р. становить 100 %, якість знань становить 93 %.
Всі учні були атестовані, не мають заборгованості у навчанні та мають право на отримання стипендії.
Підвищення кваліфікації викладачі та майстри виробничого навчання було здійснено за раніше затвердженим планом про курси ПК на 2023-2024 навчальний рік.
Колектив закладу освіти завершує працювати над методичною темою: «Підвищення рівня профес ійної майстерності педагога, як умова всебічного розвитку та формування компетентностей учнів». У центрі працює 3 методичних об’єднань: класних керівників, викладачів загальноосвітніх дисциплін, викладачів та майстрів виробничого навчання з професійної підготовки. Головним у роботі методичних об’єднань є робота над науково-методичною темою закладу, організація самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, вивчення й упровадження ефективного педагогічного досвіду, розробка й опрацювання інструментарію окремих тем програми, вивчення державних нормативних документів у галузі освіти, інструментів проведення дистанційного та змішаного навчання.
Основними підприємствами замовниками на підготовку кваліфікованих робітників є ТОВ «Дніпро-2009», ТОВ «НВП Сортостанція», ПП «Агрофірма ім. Шевченка», ТОВ «Агротехніка», ФГ «Світанок-2005», ТОВ «Іскра-плюс» та інші підприємства Пологівського, та Запорізького районів Запорізької області.
Виробнича діяльність в центрі здійснюється відповідно до графіка навчального процесу за професіями, курсами, групами, який розробляється та затверджується директором центру на навчальний рік. Професійно-практична підготовка здійснюється протягом всього терміну навчання. Для практичного закріплення знань, умінь та навичок, які одержані в процесі теоретичного навчання, проводиться виробниче навчання в навчальному закладі, виробниче навчання, виробнича практика на підприємствах та на базі закладу освіти у м. Вільнянськ, с. Михайлівка Запорізького р-ну та м. Запоріжжя. Професійна підготовка учнів з суміжних (інтегрованих) професій здійснюється в декілька етапів. Кількість етапів визначається кількістю рівнів кваліфікації (розрядів) та термінів навчання. Кожен етап забезпечує отримання робітничої професії відповідного кваліфікаційного розряду і завершується поетапною кваліфікаційною атестацією, вирішальним елементом якої є кваліфікаційна пробна робота та проміжна (поетапна) атестація, а при повному завершені навчання – державною кваліфікаційною атестацією За звітний період план виробничої діяльності здобувачів освіти виконано в повному обсязі.
У 2023/2024 навчальному році організація виховної роботи навчального закладу здійснювалася в умовах дистанційної роботи, а також згідно Положення «Про організацію і проведення виховної роботи у Федорівському центрі професійної освіти», яке розроблено відповідно до Примірного Положення про виховну роботу у професійно–технічних навчальних закладах Міністерства освіти і науки (наказ МОН України від 16.04.2002р. № 257), Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ МОН № 641 від 16.06.15 року) з урахуванням основних положень Декларації прав дитини, Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», про «Професійну (професійно-технічну) освіту», Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення виховної роботи в професійно (професійно-технічному) закладі.
Головною метою виховної роботи в умовах воєнного стану є гарантування безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального та духовного благополуччя.
Основними напрямками та завданнями виховної роботи педагогічного колективу навчального закладу при здійсненні виховного процесу у 2023-2024 навчальному році були: оволодіння здобувачами освіти базових знань із основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій, навчити правилам здоров’язбереження та життєзбереження власного та тих, хто поряд у разі бойових дій; формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України, зокрема, почуття патріотизму, моральної стійкості, сили волі та твердості духу; вміння протидії ворожій пропаганді, виховання віри в перемогу, підтримка власного емоційного ресурсу; здатності та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, почуттю небезпеки; виховання співчуття, милосердя, бажання прийти на допомогу, долучатися до волонтерської роботи; надання психологічної підтримки, забезпечення психологічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб, ВПО-здобувачів освіти, зокрема; створення умов для засвоєння загальнолюдських і національних цінностей, виховання ціннісного ставлення особистості до Батьківщини, національних символів, суспільства і держави, людей, природи, праці, мистецтва, до себе, самовиховання і самореалізації особистості.
Станом на 01.09.2023 році у закладі освіти контингент учнів становив 477 учнів, з них 30 учнів з числа дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 учнів з числа дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з опікою, 5 здобувачів освіти з числа малозабезпечених сімей та 128 здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб. 12 здобувачів освіти проживають у гуртожитку в м. Запоріжжя.