Головна / Відкриті уроки / Основи роботи на ПК / Урок 1.Бази даних. Основні об’єкти БД. СУБД. Проектування БД

Урок 1.Бази даних. Основні об’єкти БД. СУБД. Проектування БД

Мета уроку:

1.   Пізнавальна

• Познайомити учнів з основними методами проектування БД;
  • Продемонструвати вживання цих методів на конкретному прикладі проектування БД «Школа»;
  • Формувати навички і уміння роботи з таблицями БД.

2.   Що розвиває

• Учити будувати аналогії, виділяти головне, ставити і вирішувати проблеми.

3.   Виховна

• Виховувати акуратність, уважність, ввічливість і дисциплінованість.

План уроку

1. Актуалізація опорних знань.
  • Що таке БД?
  • Що таке СУБД?
  • З яких об’єктів складається БД в MS ACCESS?
  • Які типи даних допустимі в БД?
  • Які способи існують для створення таблиць?
  1. Виклад нового матеріалу.
  • Концептуальне проектування БД. Визначення наочної області і основних об’єктів для побудови БД. Наочна область – школа, основні об’єкти – учні, вчителі, класи і предмети.
  • Логічне проектування БД. Визначення характеру взаємозв’язків між основними об’єктами (див. мал. 1.1. лекцій).
  • Фізичне проектування БД. Розробка таблиць Учні, Вчителі, Предмет, Клас, Отримує, Викладає. Визначення полів в цих таблицях і типів полів в них.
  • Використання МАЙСТРА ПІДСТАНОВКИ.
  1. Фізкультхвилинка.
  2. Закріплення нового матеріалу. Практична робота № 1 «Проектування бази даних «Школа». Створення таблиць» Техніка безпеки при роботі з комп’ютером.
  3. Оцінювання виконання роботи.
  4. Підсумки уроку. На цьому уроці ви взнали:
  • як визначити наочну область для створення БД
  • як виділити основні об’єкти цієї наочної області
  • як встановлювати логічні зв’язки між ними;
  • як на основі цієї логічної моделі проектувати таблиці БД.
  1. Домашнє завдання. Вивчити конспект_____________________

Про admin