Уроки
Розвиток культури за доби Української революції
Розділ. Розгортання Української революції: боротьба за державність Тема. Розвиток культури за доби Української революції (2 уроки) Кожній нації є за що посипати собі голову попелом. Тільки не треба тим попело мзапорошувати очі наступних поколінь. Л.Костенко Проблемне питання: Чому, незважаючи на руйнівну силу революції і громадянської війни, українська культура досягла нового рівня і поширилася серед народних мас? …
Узагальнення. Тематичний контроль до розділу “Розгортання Української революції: боротьба за державність”
І.Прослухайте лекцію. https://znohistory.ed-era.com/m4/l22 ІІ. Виконайте завдання. Відкрийте посилання в новому вікні. Тематичний контроль за розділом “Розгортання Української революції: боротьба за державність”
Україна в 1921-1923 роках
Розділ IV. Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні. Тема. Україна в 1921-1923 роках Основні поняття: “комуністичний режим”, “продрозкладка” І. Опрацювання навчального матеріалу. Формальний та реальний статус у “договірній федерації” радянських республік Після поразки Української революції лідери правлячого в РСФРР більшовистського режиму з метою зміцнення влади в окупованих Росією республіках ініціювали створення «воєнно-політичного союзу» радянських …
Україна в 1923 – 1928 роках
Розділ. Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні Тема. Україна в 1923 – 1928 роках Основні поняття: “комуністичний режим”, “коренізація (українізація)” І. Опрацювання навчального матеріалу. 1921 року в Україні було створено Всеукраїнську надзвичайну комісію для боротьби проти неписьменності серед дорослих. 1923 р. розпочало діяльність товариство “Геть неписьменність!”. До 1927 р. в Укоаїні навчилися читати й …
Початок індустріалізації
Розділ. Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні Тема. Початок індустріалізації Основні поняття: “комуністичний режим”, “хлібозаготівлі”, “директивна економіка”, “соціалістичне змагання” І.Опрацювання навчального матеріалу У період непу паралельно частковій лібералізації економіки проходили значні зміни у формуванні політичної системи радянського суспільства. В умовах монополії більшовиків на владу, розпочалася жорстка боротьба всередині самої партії. В результаті цієї боротьби …
Колективізація та Голодомор
Розділ. Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні Тема. Колективізація та Голодомор Основні поняття: “розкуркулення”, “Голодомор”, “геноцид” І. Опрацювання навчального матеріалу Узявши курс на індустріалізацію влада одразу зіткнулася з трьома проблемами: коштів, сировини й робочих рук для розвитку індустріалізації. Одержати все це можна було від селянства, що становило переважну більшість населення. Керівники більшовицької Росії вважали, …
Становлення сталінського режиму в кінці 1920-х – 1930-х рр. (2 уроки)
Розділ.Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні. Тема. Становлення сталінського режиму в кінці 1920-х – 1930-х рр. І. Опрацювання навчального матеріалу. У ході здійснення індустріалізації і колективізації Сталін покінчив з опозицією в партії, повністю підпорядкувавши її своїй особистій диктатурі. ВКП(б) стала слухняним знаряддям утвердження сталінської тоталітарної” системи в CPCP. Тоталітарний режим, що сформувався в CPCP …
Розвиток культури та ідеологізація національно-культурного життя в 1920-1930-х рр.
Розділ. Установлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні. Тема.Розвиток культури та ідеологізація національно-культурного життя в 1920-1930-х рр.(2 уроки) І. Опрацювання навчального матеріалу. 1. Ідеологізація національно-культурного життя. Перемігши у громадянській війні, незважаючи на розруху і злиденне становище населення, більшовики не залишали поза увагою питання культури. Однією зі складових частин проголошеної утопічної мети – побудувати …