Довженко – геніальний син України
(про відкритий урок з української літератури)
Живемо у складний час, події здебільшого трагічні та драматичні, але де ж черпати життєву енергію? Багато хто скаже: «В роботі!». Так, дійсно, на думку Олени Миколаївни Мовчан, заглиблюєшся у те, що тобі подобається, що тебе живить і дає радість. Для наших викладачів – то проведення цікавих уроків.
06 грудня 2024 року у групі 72к2 (Професія «Кухар; кондитер») Федорівського ЦПО відбувся відкритий урок з української літератури на тему ««Щоденник»- джерело історії життя Олександра Довженка і трагічної доби». Педагогиня Олена Мовчан разом із здобувачками та здобувачами освіти спробували провести паралель між записами митця, зробленими у 1941 -1956 роках, та тими трагічними подіями, що відбуваються зараз в Україні.
«Україна поруйнована, як ні одна країна в світі. Поруйновані й пограбовані всі міста… Загинули наші історичні архіви, загинуло малярство, скульптура, архітектура. Поруйновані всі мости, шляхи, розорила війна народне господарство, понищила людей, побила, повішала, розігнала в неволю…». Хіба цей запис Довженка не є актуальним для сьогодення? Отож, читаючи записи митця, здобувачі освіти дійшли висновку, що Олександр Довженко – геніальний син України, безмежно закоханий у свою рідну землю та народ.
Інтерактивна презентація, літературна гра «Вірю-не вірю», проблемна ситуація, нестандартне домашнє завдання – все це націлено на мотивацію учнів до вивчення творчості Олександра Довженка. Здобувачі освіти на таких уроках учаться критично мислити, аналізувати певні життєві обставини і усвідомлювати себе причетними до нашого величного народу.
Наталія Остапчук, голова методичної комісії
викладачів загальноосвітніх дисциплін ФЦПО