Героям Майдану, що впали мертвими
за світле майбутнє України, присвячується
Гірко плаче Україна і тяжко ридає
Своїх синів, що померли, сльозами вмиває…
Т.Шевченко
Ми вшановуємо пам’ять героїв різних історичних подій: Битва під Крутами, Голодомор 1932-1933 рр., Друга світова війна . Тепер стали учасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.
2014 рік увійшов в історію незалежної України як рік найскладніших випробувань. Україна сплатила найвищу ціну за незалежність і прагнення самостійно обирати свій шлях. Ціна – життя громадян, які загинули на Майдані в боротьбі проти режиму Януковича.
20 лютого 2017 року в ДНЗ «Чубарівський професійний ліцей» на виховному заході « Небесна сотня воїнів Майдану» вшанували пам’ять героїв – людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Герої Небесної сотні були простими людьми – не політиками, а звичайними громадянами-патріотами. У вирішальний час вони не змогли байдуже сидіти вдома біля телевізора і просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці. Вони не думали, що можуть загинути. Вони лише знали, що так як є – так далі бути в Україні не може.
Ведучими години пам’яті були Ірина Полубінська (І курс, професія «Кухар; кондитер») та Максим Сержанський (ІІІ курс, професія «Кухар; кондитер»), поезії декламували Андрій Толошний, Єгор Суховий, Олександр Андрусишин (ІІ курс , професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів), Карина Єрмакова( ІІ курс, професія «Кухар; кондитер»). На згадку про тих, хто навічно впав на Майдані за нашу свободу, звучали жалобний Гімн України «Пливе кача по тисині», «Не спи, моя рідна земля», «Ангели Майдану» Павла Дворського.
Викладач Наталія Миколаївна Остапчук презентувала присутнім альбом-посвяту «Хоробрі серця неможливо зупинити», видану у Запоріжжі 2016 року книжковим медіа клубом Вільнянської гімназії «Світоч». Ця книга – посвята тим, хто загинув заради нашого життя, подарував мир і спокій нашому дому, відстоював незалежність, свободу і честь нашої держави під час Революції гідності та АТО 2014-2015 роках. Н.М.Остапчук розказала про героїв Небесної сотні – наших земляків: Володимира Кіщука, активіста Майдану в Києві, Героїв України Сергія Синенка, активіста Автомайдану Запоріжжя та Василя Сергієнка, журналіста, соціолога, громадського діяча, активного учасника Революції гідності взимку 2013 – 2014 років.
Із покоління в покоління будуть передаватися спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр.. Ця подія схвилювала весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через пісні, вірші. На заході учень другого курсу (професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва), учасник конкурсу авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!» Єгор Суховий прочитав свою поезію .
Гідна, славная родино!
Скільки ти пережила,
Скільки ти стерпіла.
Кров, недолю і страждання,
Зради біль, розчарування.
Та усе ж ти досі сильна,
Суверенна і єдина.
Нас повік не залякати.
Я ж життя готов віддати
За єдину неділиму
Калинову Батьківщину.
Захід, Схід – завжди єдині,
Козаками зватись гідні.
Ти – єдиная країна,
Незалежна Україна!
Хай над нами сяє сонце,
У душі горить вогонь цей.
В нашім серці ти одненька –
Моя рідна, люба ненька!
Цими днями тисячі людей ідуть на Майдан віддати шану Героям Небесної сотні, запалюють свічки і ставлять квіти. Нехай палають свічки пам’яті про загиблих героїв у наших серцях.
Наталія Остапчук,
викладач української мови та літератури