Головна / Урок / Access: Сортування записів таблиці

Access: Сортування записів таблиці

Вам нужно сначала закончить Access: Лабораторно-практична робота № 6 для перехода к этому уроку

Сортування за значеннями часткового дати

Під час сортування записів за допомогою команди сортування , дату значення — день, місяць і рік – використовується для визначення розташування кожного запису. Але припустимо, який потрібно відсортувати дні народження на основі лише місяців, у якому їх появи та ігнорування день і рік частину значення.

Сортування даних лише частину значення дати потрібно вводити вираз. Можна сортувати дані з таблиці та результатів запиту, але спочатку може у вікні табличного подання даних. Вираз вводиться в область запиту вкладки фільтр . Створення виразу отримує значення лише дані та використовує їх як основу для сортування.

Відображення вкладки “Фільтр”

1. Перехід до таблиці або запиту до табличного подання даних.

Якщо ви працюєте з запиту, виконання запиту для відображення результатів у вікні табличного подання даних.

2. На на вкладці основне у групі сортування & фільтр перейдіть на вкладку Додатково та в контекстному меню виберіть пункт Розширений фільтр/сортування .

У програмі Access відобразиться Нова вкладка об’єкта із фільтром, в імені.

Створення виразу

1. На на вкладці основне у групі сортування & фільтр перейдіть на вкладку Додатково та в контекстному меню виберіть пункт Розширений фільтр/сортування .
  2. Введення виразу в рядку поле в першому стовпці. Наприклад, щоб сортувати за місяць, незалежно від того, року, введіть вираз Вираз1: DatePart(“m”,[BirthDate]) в рядку поле в першому стовпці.
  3. Сортування записів за днями місяця, введіть Вираз2: DatePart(“d”,[BirthDate]) в рядку поле у другому стовпці.

Функція DatePart в першому стовпці сортування записів за місяць, а у другому стовпці, функція DatePart сортування записів за днями місяця.

4. У рядку сортування виберіть за зростанням або за спаданням для кожного виразу.

Сортування за зростанням в першому стовпці відображає січня зверху та грудня внизу. Сортування за зростанням у другому стовпці відображає 1 на верхній і 31 внизу. Порядок сортування за спаданням чи навпаки.

5. На на вкладці основне у групі сортування & фільтр натисніть кнопку Застосувати.

Сортування за значеннями частково введеним текстом

Сортування за значеннями частково введеним текстом – це дуже подібні до сортування значення часткового дат. Вам потрібно ввести вираз у вікні розширений фільтр/сортування, щоб видобути символи, які утворюють для сортування.

Припустимо, що поле «місто» містить значення, наприклад Північна СіетлаПівденної СіетлаПівнічна такомуабо Південної такому. Припустімо, потрібно пропустити першого слова та сортування записів за другий слово поодинці.

2. Введення виразу в рядку поле в першому стовпці. Наприклад, введіть = Mid ([місто], 7) ігнорувати спочатку шість символів у полі місто.

На функція Mid повертає підрядок, який міститься у вказаний рядок або поле. У цьому випадку для кожного запису, функція повертає значення, починаючи із сьомого символу (тобто після пробілу) у поля “місто”.

3. У клітинці сортування виберіть за зростанням або за спаданням.
  4. На на вкладці основне у групі сортування & фільтр натисніть кнопку Застосувати.
Метки уроков: Microsoft Access
Вернуться к: Технології комп’ютерної обробки інформації – 92 група

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання