Сьогодення вимагає від педагога системного розвитку та якісної самоосвіти. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, стимулює бути у постійному творчому пошуку. Конфуцій наголошував: «Ми навчаємося для того, щоб удосконалювати себе!»
28 березня 2023 року викладачі Федорівського центру професійної освіти Остапчук Н.М. та Антонова О.М. були учасниками вебінару на тему «Застосування діяльнісного підходу в процесі викладання української мови та літератури», що проводився Академією інноваційного розвитку освіти. Спікером вебінару була кандидатка педагогічних наук, директорка авторського освітнього центру «Школа успіху» Тетяна Бутурлим.
Під час вебінару розглядалися цікаві та потрібні питання: побудова сучасних підручників на діяльнісній основі, принципи технології діяльнісного підходу до навчання, етапи та шляхи реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі. Була детально розглянути методика «навчання через гру». Т. Бутурлим продемонструвала, як на уроках української мови та літератури можна використовувати різні практичні прийоми: маршрутні листи, пазли, мовні батли, хмари слів, смужка ідей, «займи позицію» тощо.
Велика увага зверталася і на використання діяльнісного підходу у виховному процесі. Спікер прокоментувала, як під час виховних заходів доцільно застосовувати такі прийоми: музичні та пісенні батли, хмаринки-компліменти, «вибери потрібне», складання характеристики та багато інших.
Під час вебінару відбувалася дуже активна взаємодія із слухачами, спікер відповідала на поставлені питання, аргументуючи думку.
Впевнені, що самоосвіта викладача, прагнення до розвитку – невід’ємна частина його роботи, адже ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній, систематичній праці.
Олена Антонова
Викладач української мови та літератури