В ДНЗ «ЧУБАРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПТО» майстрами виробничого навчання по професії «Кухар; кондитер» був проведений майстер-клас «Калита, калита, солодка була».
Завданням майстер-класу було передача свого досвіду роботи шляхом прямого і коментованого показу послідовності дій, методів, прийомів і форм педагогічної діяльності.
Майстри в/н проводили майстер-клас зі слухачами, демонструючи прийоми ефективної роботи з учнями, створили атмосферу відвертості, доброзичливості, співтворчості в спілкуванні.
Наш майстер-клас був приурочений до дня Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита.
На Андріїв день дівчата ворожили на судженого. Один із видів ворожіння-на калиту. Для цього дівчата її випікали.
Але мало хто знає, що з допомогою цієї випічки-КАЛИТИ, можна дізнатися про свою долю і навіть зустріти свого коханого, єдиного. Є багато секретів, які розкриваються при її випіканні. Для випікання нам потрібно: борошно, вершкове масло, яйця, сіль, цукор, молоко, мед, кориця, сода, оцет, сухофрукти, мак, горіхи, родзинки, курага, цукати.
Існує давня традиція, що для того, щоб дівчина була щаслива, кохана і бажана в своєму заміжжі, для випікання калити потрібно залучити своїх незаміжніх подруг.
По старовинній традиції калита починає готуватися із замісу тіста-це робить найстарша незаміжня дівчина (беремо миску, всі інгрідієнти для калити, замішуємо: борошно+яйце+масло кімнатної температури+молоко+сіль+цукор-а спеції закладає друга дівчина: кориця+4 ложки меду і говорить: «Кручу, верчу заміж хочу»+ 1 чайна ложка соди погашена 1-єю столовою ложкою оцту). Замішуємо тісто. Тісто повинно бути тугим. При замішуванні загадувалися бажання. Тісто скачуємо в колобок і промовляємо: «Хочу, щоб був…». І так всі дівчата по черзі, але тільки по три бажання.
А тепер маленький секрет: кожна дівчина по черзі робить ямку на тісті. Якщо ви зробили ямку великим пальцем-скоро зустрінете свого судженого; якщо вказівним-у шлюбі будете лідером; якщо середнім-чоловік буде щедрим; безіменним-вийдете заміж у цьому році; мізинчиком-ви ще не готові до заміжжя.
Якщо тісто піднялося відразу- чоловік буде турботливим, але ревнивим. Якщо тісто не зразу підійшло-то не потрібно поспішати з вибором чоловіка і виходити заміж.
По закінченню майстер-класу відбулася презентація виготовлених смаколиків.
Проведення майстер-класу – це оригінальний спосіб організації діяльності педагогів та майстрів виробничого навчання. Майстер-клас –технологія трансляції педагогічного досвіду, який демонструє методичний прийом або метод, методику викладання, технологію навчання, виховання.
Майстер-клас провели майстри в/н по професії «Кухар; кодитер»: Понька Л. І., Ковальова В. В., Золотарьова К. Г.
О. В. Золотарьова, методист