У Федорівському Центрі ПО майстрами виробничого навчання по професії «Кухар; кондитер» був проведений майстер-клас «Смачна калита».
Завданням майстер-класу було передача майстром свого досвіду роботи шляхом прямого і коментованого показу послідовності дій, прийомів, методів, і форм педагогічної діяльності.
Майстри в/н проводили майстер-клас зі слухачами, демонструючи прийоми ефективної роботи з учнями, створили атмосферу відвертості та співтворчості у спілкуванні.
Наш майстер-клас був проведений до дня Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита.
Калита (калата, маламай) — обрядовий хліб, який готували на Андрія (13 грудня). У цей день відбувалися великі молодіжні гуляння, дівочі ворожіння на пампушках тощо. Але найбільш поширеною була гра в “Калита”. Дівчата випікали великого круглого коржа з діркою посередині, на якому витискали нехитрий орнамент, і підвішували його до сволока. Іноді місили тісто на відварі любистка: щоб хлопці любили. Сторожив калита так званий “Пан Калитинський”, тримаючи в руці квача, обмащеного в сажі. Інший учасник гри, осідлавши коцюбу (“Пан Коцюбинський”), скакав до нього, і між ними відбувався жартівливий діалог.
Калита, яку пекли перед святом зимового сонцестояння в сонцеподібній формі, ймовірно, мала зв’язок з давніми дівочо-парубочими гуляннями на честь народження світила. Нині ця нехитра гра вийшла з побуту.
По закінченню майстер-класу відбулася презентація виготовлених смаколиків.
Майстер-клас – це метод навчання та конкретне заняття із вдосконалення практичної майстерності, що проводиться майстром.
Проведення майстер-класу – це оригінальний спосіб організації діяльності майстрів виробничого навчання та педагогів.
Майстер-клас провели майстри в/н по професії «Кухар; кодитер»: ., Ковальова В. В. та Золотарьова К. Г.