Головна / Відкриті уроки / Основи статистики / Основи статистики. Урок 11

Основи статистики. Урок 11

Тема: Поняття відносної величини

Мета: Роз’яснити учням що таке відносна величини, її значення в статистиці, види та принципи визначення розвивати увагу, пам’ять, та любов учнів до предмету

Обладнання: роздатковий матеріал

Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент: привітання, перевірка присутніх .

ІІ. Відновлення в пам’яті учнів раніше одержаних знань.

–          поняття абсолютної величини;

–          види абсолютних величин

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

IV.Вивчення нового матеріалу:

Абсолютні статистичні величини мають незаперечне значення в системі управління, проте поглиблений соціально-економічний аналіз фактів потребує різного роду порівнянь. Порівнюються значення статистичних показників у часі (за одним об’єктом), у просторі (між об’єктами), співвідносяться різні ознаки одного й того самого об’єкта.

Порівняння — душа статистики. Результатом порівняння є відносна статистична величина, яка характеризує міру кількісного співвідношення різнойменних чи однойменних показників.

Кожна відносна величина являє собою дріб, чисельником якого є порівнювана величина, а знаменником — база порівняння. Відносна величина показує, у скільки разів порівнювана величина перевищує базисну або яку частку перша становить щодо другої, іноді — скільки одиниць однієї величини припадає на 100, на 1000 і т. д. одиниць іншої, базисної величини.

Різноманітність співвідношень і пропорцій реального життя для свого відображення потребує різних за змістом і статистичною природою відносних величин. Відповідно до аналітичних функцій відносні величини можна класифікувати так.

1)  Відносні величини динаміки;

2)  відносні величини просторових порівнянь;

3)  відносні величини порівняння зі стандартом;

4)  відносні величини структури;

5)  відносні величини координації.

V.Актуалізація опорних знань.

– поняття відносної величини;

– види та значення абсолютних величин

VІ. Домашнє завдання.

Викладач                                                                                          В.В. Чубар

Про admin