Головна / Курс / Агротехнологія – 76, 85 групи

Агротехнологія – 76, 85 групи

Основи Агрономії

Уроки

85 група. Тема: Міліорація земель

Автор: o.demenko

Низка проблем виникла і в процесі такого напряму інтенсифікації сільського господарства, як меліорація. Меліорація – це система заходів, пов’язаних із корінним поліпшенням властивостей ґрунтів і спрямованих на підвищення їхньої родючості. Існує понад ЗО видів меліорації. Найпоширенішим серед них є гідромеліорація — зрошення та осушення. У зрошенні земель роль найактивнішого агента відіграє штучне зволоження ґрунтів із …

85 група. Тема: Боротьба з вторинним засоленням

Автор: o.demenko

Поняття про засолення земель Зрошення є одним з найінтенсивніших факторів антропогенного впливу на хід природних процесів, що зумовлює створення нових, не властивих для неполивних земель еколого-меліоративних умов. Поряд з позитивним впливом на продуктивність землеробства в практиці ведення зрошувальних меліорацій може спостерігатись і розвиток негативних процесів, які є наслідком багатьох причин, у першу чергу недостатнього врахування …

85 група. Тема: Технологія обробітку грунту

Автор: o.demenko

Тема: Обробіток грунту 1. Мета заняття: 1.1 Вивчити прийоми основного, передпосівного та післяпосівного обробітку грунту, агровимоги щодо їх виконання. 1.2 Навчитись розробляти систему обробітку грунту спрямовану на забезпечення рослин сприятливими умовами для росту і розвитку, знищення бур’янів і захисту ґрунтів від ерозії та збереження і підвищення родючості грунту.   5. Теоретичне обґрунтування: 5.1 Обробіток ґрунту …

76 група. Тема: Використання широкозахватних і комбінованих машинно-тракторних агрегатів

Автор: o.demenko

Загальні принципи комплектування машинно-тракторних агрегатів Машинно-тракторний агрегат — це сукупність трактора і однієї або кількох робочих машин, з’єднаних з трактором без­посередньо або за допомогою зчіпки. Залежно від виду з’єднання трактора з робочими машинами розрізняють такі типи агрегатів: причіпний, начіпний, напівна- чіпний та гідрофікований.Упричіпних агрегатахробоча ма­шина з’єднується з трактором в одній точці і має свою ходову частину, …

76 група. Тема: Добрива: види і особливості застосування органічних і мінеральних добрив

Автор: o.demenko

 Добрива: види і особливості застосування органічних і мінеральних добрив Виснаження ґрунту – закономірне явище при обробленні будь-яких культур. Рослини витягають з родючого шару поживні речовини. Причому чим урожайніший сорт, тим більше мінералів і залишків органіки знадобиться посівам. Відновлення родючості ґрунту відбувається природним чином, але його темпи досить низькі. Щоб не перетворити ґрунт у непридатний для …

76 група. Тема: Машини для внесення рідких видів добрива

Автор: o.demenko

Застосування рідких органічних добрив дозволить зменшити витрати на мінеральні добрива та сприятиме поліпшенню якості продукції.   Зростання вартості міндобрив, обмеження доступу до фінансових ресурсів змушує сільгосппідприємства шукати альтернативні шляхи забезпечення посівів поживними речовинами. Одним із таких способів удобрення є застосовування органічних добрив (наприклад, гною та гноївки), які виробляються в господарствах і є відходами тваринництва. Ми …

85 група. Тема: Технологія догляду за посівами

Автор: o.demenko

В існуючих зональних інтегрованих системах захисту агротехнічні заходи діють тривалий період і сприятливо впливають на загальний фітосанітарний стан агробіоценозу. Відносно прості заходи, які, як правило, є невід`ємною складовою частиною технології обробітку грунту та догляду за посівами, в період вегетації дають змогу захищати урожай від комплексу шкідливих організмів без тотального застосування пестицидів. І в той же …

85 група. Тема: Технологія внесення добрив

Автор: o.demenko

Всі корисні речовини рослини споживають з грунту. Тому, якщо ви хочете отримати високий і якісний урожай, варто подбати про його родючі властивості. Добрива потребують не тільки глинисті і піщані ґрунти, а й багатий чорнозем. Найбільш поширені види добрив, які використовують для насичення ґрунту необхідними елементами – це органічні і мінеральні. Щоб вони принесли очікувану користь, …

85 група. Тема: Основи захисту рослин

Автор: o.demenko

Основою захисту посівів зернових колосових культур є протруєння насіння, яке є одним із найбільш цілеспрямованих і, відповідно, найбільш економічним і екологічним прийомом захисту рослин. Основа системи захисту посівів озимих зернових культур від хвороб і шкідників Протруєння дозволяє:   знезаразити насіння від збудників хвороб рослин, які передаються через насіння; захистити насіння і проростки від пліснявіння у …

85 група. Тема: Зрошення сільськогосподарських культур (2 години)

Автор: o.demenko

Головною метою як великих, так і дрібних фермерських господарств є отримання максимального прибутку. Основний інструмент, за допомогою якого можна досягти цієї мети – це ефективне використання орних земель. Щоб урожай був відмінним необхідно застосовувати сучасну техніку, а також нові технології, в тому числі і зрошення. Останнім часом клімат в Україні став більш агресивним, тому фермерам …

76 група. Тема: МТА для внесення твердих видів добрива

Автор: o.demenko

За результатами випробовувань технічних засобів для внесення мінеральних добрив встановлено, що показники якості виконання технологічних процесів усіма типами розкидачів загалом відповідають вимогам агротехнологій, проте рівномірність розподілення добрив туковими сівалками значно вища, ніж у машин із дисковими тукорозсівними апаратами. Для розкидного внесення мінеральних добрив застосовують відцентрові, шнекові та маятникові розкидачі і штангові тукові сівалки. Ці технічні …

76 група. Тема: Технологічне налагодження машин для внесення добрив

Автор: o.demenko

 Способи підготовки і внесення добрив   Технологічний процес підготовки і внесення добрив поєднує три складових: технологію, систему машин і організацію процесу. Кожна з цих складових є важливою, всі вони взаємозв’язані, але технологічний процес слід розглядувати в такій послідовності: технологія, комплекс машин, а потім організацію робіт. Організація технологічного процесу із підготовки і внесення добрив залежатиме від …

85 група. Тема: Основні кормові культури та їх агробіологічні особливості (2 години)

Автор: o.demenko

КОРМОВІ КУЛЬТУРИ Кормові культури поділяють на такі групи: однорічні й багато- річні трави, кормові коренеплоди, бульбоплоди, баштанні культури. В поєднанні із зерновими, зернобобовими та хрестоцвітими культу- рами, посіви яких використовуються на корм, вони є джерелами ви- робництва грубих, штучно зневоднених і концентрованих кормів. Грубі корми (до яких крім сіна входить ще близько 40 – 50 % побіч- ної продукції рослинництва — солома озимих і ярих культур та на- сінники трав) у кормовому балансі становлять 10 – 12 …

76 група. Тема: Сутність інтенсивних технологій

Автор: o.demenko

Організація рільництва Сутність та економічна оцінки застосування інтенсивних технологій в рільництві Суть и экономическая оценка применения интенсивных технологий в полеводстве Важливим напрямом збільшення обсягів виробництва продукції рослинництва, підвищення її якості та окупності витрат є перехід до вирощування сільськогосподарських культур за інтенсивними технологіями. ПРИКЛАД: агрофірма „Перемога”, Кагарлицького району Київської області, вирощуючи зернові культури за інтенсивними технологіями …

85 група. Тема: Засоби боротьби з бур’янами (2 години)

Автор: o.demenko

У різні часи люди боролися з бур’янами. В давнину землероби бачили в нашесті бур’янів прокляття, яке було надано їм божественними силами. Але, тим не менш, «виривали» непотрібну рослинність вручну. Письменники античного Риму постійно нагадували про шкоду бур’янистих трав і про необхідність їх вилучення. Наприклад, дві тисячі років тому у працях Плінія «Природна історія» нагадувалося, що …

76 група. Тема: Агротехнічні вимоги до сівби сільськогосподарських культур (2 годин)

Автор: o.demenko

На будь-якому етапі виконання механізованих робіт, у тому числі обробітку ґрунту та сівби, виникає необхідність контролю якості роботи ґрунтообробних та посівних машин, проведення їх регулювання (налагодження) для забезпечення виконання технологічного процесу відповідно до науково обґрунтованих значень контрольованих параметрів. Боронування Агровимоги на умови роботи: повинна забезпечуватися робота на необроблених ущільнених ґрунтах різного механічного складу по стерні дрібно- …

x

Перегляньте також

2024-12-17_19-58-55

Вітання від випускників 11 групи Федорівського ЦПО

Любі наші вчителі, за ваші терпіння та підтримку дякуємо Вам!