Головна / Звіт директора / Аналітичний звіт директора Федорівського центру ПО 2022-2023 н.р.

Аналітичний звіт директора Федорівського центру ПО 2022-2023 н.р.

 Всього в колективі працює 117 працівників, з них:

  • 32 чоловіка – в звичному режимі,
  • 36 педагогічних працівників – дистанційно,
  • 37 чоловік – на простої (з них 1 викладач),
  • з 11 працівниками призупинено трудові відносини.

В м. Запоріжжя працює 42 чоловіка, з них 20 – педпрацівників; за кордоном – 7 чоловік, з них 1 викладач і 1 майстер виробничого навчання;

 в окупації – 24 чоловіка;  в зоні бойових дій – 8 чоловік.

Управління та контроль за освітнім процесом здійснюється згідно «Положення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30.05.2006 р. № 419, та іншими нормативними документами. Внутрішній контроль дозволяє спонукати педагогічні кадри до організованості, дисциплінованості та сумлінної праці. Така перевірка ведеться систематично шляхом перегляду журналів теоретичного, практичного навчання. Перевірка журналів теоретичного навчання дозволяє отримати уяву про систему роботи викладача, про успішність учнів і якість знань з тем, які вивчаються. Звертається увага на додержання записів викладачів у журналах загальним правилам заповнення журналів, на періодичність самостійних та контрольних робіт, на проведення тематичного оцінювання. Підсумки контролю журналів теоретичного навчання обговорюється на інструктивно-методичних нарадах, педагогічних радах.

По закінченню семестрів обов’язково складається наказ за результатами виконання навчальних планів та програм і якості ведення журналів класними керівниками та викладачами.

Мету державної політики щодо розвитку освіти, яка полягає в створенні умов для розвитку особистості та творчої самореалізації кожного громадянина України, вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадян суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід’ємну складову європейської та світової спільноти визначено у національній доктрині розвитку освіти (затверджено Указом Президента України від 17.04.2002 року № 347/2002).

Стратегія національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки, затверджена Указом Президента України від 18.05.2019 року № 286/2019 сприяє розвитку в суспільстві національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовної і культурної спадщини Українського народу, а також активізації всіх служб у питаннях національно-патріотичного виховання.

Сьогодні склалася вкрай важка ситуація з ідентифікації власної свідомості, особливо у молодого покоління. Недостатня інформованість про національні традиції, про славне козацьке минуле нашої держави не створили підґрунтя для психологічного становлення українського громадянина як суб’єкта незалежної, суверенної держави. Виникнення спалахів сепаратистської налаштованості говорить про недостатній рівень національно-патріотичного виховання на всіх етапах виховання особистості. Тому основним завданням на навчальний рік було формування особистості на національно-патріотичних засадах. Для цього протягом навчального року проводилися наступні заходи:

  • 01.09.2022 на платформі “Zoom” для здобувачів освіти було проведено перший урок “Ми Українці: честь і слава незламним”.
  • 21.02.2023 здобувачка освіти 13 групи Мар’яна Кісіль узяла участь у обласному конкурсі відеопоезій “Україна починається з тебе” (8 місце), представивши авторську поезію “Рідна Україна”.
  • Бібліотекар центру Світлана Балак  взяла участь в віртуальному арт-просторі “Ми — сильні! Ми — разом! Ми — Україна!” і представила власний вірш “Акварелі Щастя”. Приймала участь у створенні історичного документу «Епохи 21 століття» з нагоди протистояння України воєнній агресії «Війна змінила нас»
  • Здобувачка освіти групи 12 Саустьянова Світлана взяла участь у обласному фестивалі “Моральний вчинок” (3 місце) — національно -патріотичний напрямок.
  • Здобувачка освіти групи № 23  Ташевська Оксана прийняла участь у Обласному конкурсі «Роби як я!» (1 місце) – національно -патріотичний напрямок.

У 2022-2023 навчальному році організація виховної роботи навчального закладу здійснювалася в умовах дистанційної роботи, а також згідно Положення «Про організацію і проведення виховної роботи у Федорівському центрі професійної освіти», яке розроблено відповідно до Примірного Положення про виховну роботу у професійно–технічних навчальних закладах Міністерства освіти і науки (наказ МОН України від 16.04.2002р. № 257), Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ МОН № 641 від 16.06.15 року) з урахуванням основних  положень Декларації прав дитини, Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», про «Професійну (професійно-технічну) освіту», Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення виховної роботи в професійно (професійно-технічному) закладі.

Головною метою виховної роботи в умовах воєнного стану є гарантування безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального та духовного благополуччя.

Основними напрямками та завданнями виховної роботи педагогічного колективу навчального закладу при здійсненні виховного процесу у 2022-2023 навчальному році були:

- оволодіння здобувачами освіти базових знань із основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій, навчити правилам здоров’язбереження та життєзбереження власного та тих, хто поряд у разі бойових дій;

- формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України, зокрема, почуття патріотизму, моральної стійкості, сили волі та твердості духу;

- вміння протидії ворожій пропаганді, виховання віри в перемогу, підтримка власного емоційного ресурсу; здатності та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, почуттю небезпеки; виховання співчуття, милосердя, бажання прийти на допомогу, долучатися до волонтерської роботи;

- надання психологічної підтримки, забезпечення психологічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб, ВПО-здобувачів освіти, зокрема;

- створення умов для засвоєння загальнолюдських і національних цінностей, виховання ціннісного ставлення особистості до Батьківщини, національних символів, суспільства і держави, людей, природи, праці, мистецтва, до себе, самовиховання і самореалізації особистості.

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

65849-8451568476

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

Педагоги центру проводять постійну індивідуальну виховну роботу  по попередженню правопорушень з здобувачами ...