Головна / Звіт директора / Звіт директора за 2019-2023 роки

Звіт директора за 2019-2023 роки

Екологічне виховання здійснюється шляхом проведення заходів, що сприяють вихованню і розвитку в учнівському колективі правил дотримання інформаційної, харчової та радіаційної безпеки, екологічних знань і навичок,

здорового способу життя. Проводяться тематичні та виховні заходи: «Жива природа – жива душа»,виховні години «Вода – основа життя на Землі», «Ми люди, поки є природа», «Хто живе на болоті». Здобувачі освіти приймають участь в екологічних акціях: «Весняна толока», « За чисте довкілля», «За життя без сміття», «Посади сад – збережи життя на планеті Земля».

Позаурочна спортивно-масова робота проводиться згідно календарного плану спортивних та масових заходів в центрі. А саме: «Олімпійский тиждень», в рамках якого було проведено легкоатлетичну спартакіаду, тиждень «За здоровий спосіб життя», «День здоров’я», спортивні змагання та товариські зустрічі з легкої атлетики, волейболу, баскетболу та ряд інших спортивно-масових заходів. В центрі працює два спортивних гуртки: гирьовий спорт, волейбол, в гуртожитку є кімната для гри в настільний теніс. На території гуртожитку облаштовано спортивний майданчик сучасними вуличними тренажерами.

Здобувачі освіти центру прийняли участь у таких видах спорту як: легка атлетика; міні-футбол; баскетбол; волейбол;  настільний теніс; шахи; шашки.

На початку червня команда Федорівського центру професійної освіти взяла участь в обласних змаганнях серед учнів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області «Козацька наснага», де здобула ІІ-е місце в естафеті «Втеча полоненого»;  ІІІ-е місце в метанні довбні; ІІІ-е місце в естафеті «Козацькі Джури»; в особистому заліку Бурябаш Сергій, здобувач освіти групи №91, в «Підтягуванні у висі» зайняв ІІІ-е місце.

В центрі діє Рада учнівського самоврядування, яке сприяє згуртуванню учнівського колективу, розвитку  громадської думки, більш ефективному входженню здобувачів освіти в доросле життя. В структурі ради діють такі комісії: навчальна, культурно-масова, спортивно-масова, з питань дисципліни та порядку, прес-центр, голова Ради – Сацька Сніжана (гр.№82), заступник – Саустьянов Богдан. Сацька Сніжана є членом Ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Органом учнівського самоврядування є парламент.

Принцип роботи учнівського самоврядування «Самі вирішили – самі  зробили – самі відповідаємо».

Створюючи систему учнівського самоврядування, ми ставили перед собою такі завдання: забезпечити залучення здобувачів освіти до діяльності колективу, суспільства; зробити мету і завдання виховної роботи особисто значущим для кожного з них; сформувати в здобувачів освіти високі моральні якості, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму; сформувати толерантне ставлення до різних світоглядів, політичних доктрин, педагогічних переконань; сформувати почуття патріотизму, національної гідності, поваги до рідної мови; ознайомити учнів із різними демократичними здобутками, особливостями становлення демократії в Україні.

Учнівське самоврядування бере активну участь у організації і проведенні виховних заходів в центрі: народознавче свято до святої Покрови, козацькі розваги, до Дня вчителя, Святого Миколая, 8-го Березня, в благодійних акціях «Милосердя», «За чисте довкілля», тощо.

Вся позаурочна робота фіксується у теках відповідного напрямку виховної роботи: «Громадське виховання», «Національно-патріотичне виховання», «Художньо-естетичне виховання, «Морально-етичне виховання»,

«Екологічне виховання», «Превентивно-правове виховання», «Формування  здорового способу життя».

Бібліотека укомплектована навчальною, довідковою, енциклопедичною та художньо-пізнавальною літературою, періодичними виданнями – газетами та журналами.  Проводяться зустрічі з цікавими людьми, літературні вечори, диспути, книжкові огляди та ін. Побували на гостинах у письменника-ювіляра рідного краю Миколи Білая, де відбулася презентація його книги «Тверда пшениця». Здобувачі освіти подарували ювіляру виготовлену власноруч  ювілейну газету з нагоди 70-річчя від дня народження письменника. А сам автор книги подарував для бібліотеки центру три власні збірки. Бібліотека постійно поповнюється підручниками  нового покоління на українській мові. Щорічно  проводиться підписка на періодичні видання: газети – « Освіта України», «Урядовий кур’єр», « Відкритий урок», місцеві газети; журнали – «Все для вчителя», «Профтехосвіта», предметні журнали, «Позакласний час».

Організовуються змінні виставки літератури присвячені пам’ятним і знаменним датам, проводяться виховні заходи на різну тематику. У цьогорічному обласному фестивалі «Моральний вчинок» творчою групою «Червоні маки», було створено та подано на конкурс дві творчі роботи національно-патріотичного напряму – буклет Пам’яті «Він не повернувся з бою» (ІІІ –є місце) та відеоролик «Грона Пам’яті» (ІІІ-є місце).   Обидві роботи створені на основі реальних подій, що пов’язані з колишнім випускником навчального закладу Володимиром Вороною, який загинув в афганській війні.

Робота бібліотеки спонукає учнів до глибокого вивчення матеріалу та формуванню у них правової і національної свідомості, виховання громадянина України – носія національних цінностей.

Навчальний заклад має медпункт, який здійснює медичне обслуговування

здобувачів освіти: огляд здобувачів освіти; надання першої медичної допомоги; здійснює санітарно-просвітницьку роботу.

Для покращення профорієнтаційної роботи серед абітурієнтів, в Центрі за участю роботодавців постійно проводяться конкурси професійної майстерності, презентації робітничих професій відповідного профілю.  Систематично в місцеву пресу, соціальні мережі,  сайт закладу освіти надається інформація про проведені заходи освітньо-професійної спрямованості, реклама про прийом на навчання тощо.

Для надання  психологічної допомоги та покращення якості виховної роботи серед учнів проводиться анкетування, індивідуальні консультації, відверті бесіди.  До роботи залучаються служби у справах дітей, соціальні служби, кримінальна міліція у справах дітей.

Впродовж  звітного періоду зареєстровано 10 письмових звернень громадян усі з проханням підтвердити факт навчання в ПТНЗ. Були усні звернення (в переважній більшості пенсіонерів) з проханням обробітку присадибних земельних ділянок, підвозу води, перевезення вантажів. Усі звернення задовольнялись в робочому порядку. Скарг від громадян та працівників за звітний період не надходило.

За підсумками роботи педагогічного колективу у 2021-2022 навчальному році було досягнуто наступні результати:

В Центрі працювало  21 викладач та 18 майстрів виробничого навчання. Серед викладачів кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» мали 9 осіб, 1 викладач – педагогічне звання «Викладач-методист» та 2 викладачі – «Старший викладач», кваліфікаційну категорію «Спеціаліст 1-ї категорії» – 10 осіб, 2 особи – кваліфікаційну категорію «Спеціаліст». Серед майстрів виробничого навчання  12 осіб мали 14-й тарифний розряд, з них 3 майстра – педагогічне звання «Майстер виробничого навчання І категорії»,  1 особа  – 13 тарифний розряд та 1 особа – 12-й тарифний розряд, 4 особи – 11-й тарифний розряд.

Підготовка кваліфікованих робітників здійснювалась за 6 робітничими професіями відповідно до ліцензії на впровадження освітніх послуг, пов’язаних з одержанням професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог первинної професійної підготовки, професійно-технічного навчання, перепідготовки і підвищення кваліфікації, яка надана Міністерством освіти і науки України за рішенням ДАК України. Згідно з ліцензією підготовка здійснюється за професіями: Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорія «А1», «В1»); слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В», «С»)», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорія «А1»);  водій автотранспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В»,  «С»)», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»); водій автотранспортних засобів (категорія «В»); водій автотранспортних засобів (категорія «С1»)», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»); водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», «Кухар; кондитер», «Оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних». Назва професій відповідає Державному класифікатору професій ДК.0395,  робочі навчальні плани та  навчальні програми відповідають вимогам державних стандартів професійної (професійно-технічної)  освіти. Організація уроків теоретичного і виробничого навчання здійснювалася  відповідно до робочих навчальних планів і програм затверджених Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації. Робочі навчальні плани і програми у 2021 – 2022 навчальному році виконані в повному обсязі. У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України освітній процес у ІІ семестрі 2021-2022 навчального року було здійснено за дистанційною формою навчання.

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

65849-8451568476

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

В центрі  здійснюється контроль за відвідуванням здобувачами освіти занять. Заведений спеціальний журнал. ...