Головна / Звіт директора / Звіт директора за 2019-2023 роки

Звіт директора за 2019-2023 роки

План прийому на 2021-2022 навчальний рік становив 164 учнів. На навчання було прийнято 164 учнів (100 % від плану). З них на базі базової середньої освіти з наданням повної середньої освіти – 119 учнів,  на базі повної середньої освіти – 45 учнів. Протягом навчального року із закладу освіти  було випущено 136 учнів.  Працевлаштовано  106 учнів з числа випускників  (77 %).  Відраховано протягом навчального року 4 учнів, з них: були переведені в інші ЗП(ПТ)О – 2 учні,  за власним бажанням у звя′зку зі зміною місця проживання  – 1 учень, за рішенням суду, що вступив у законну силу – 1 учень. Перехідний контингент на 01.09.2022 року становив  343 учні.

Діяльність педагогічного колективу протягом 2021-2022 н.р. була спрямована на забезпечення безперебійного дистанційного навчання протягом навчального року з урахуванням корона вірусу у І семестрі та початку війни у ІІ семестрі.  Розв’язання проблем  та  завдань, визначених    у  навчальному  році дозволили  досягти  певних  результатів   у  освітньому  процесі. Аналіз успішності здобувачів освіти за результатами 2021-2022 навчального року показав наступні результати:

- за результатами успішності  за 2021-2022 навчальний рік загальноосвітню підготовку здобувало  349 здобувачів освіти, з них 2 учні  (0,6 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 50 учнів  (14,3 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 173 учні (49,6 %) мають середній рівень навчальних досягнень, 124 учнів (35,5 %) мають низький рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із загальноосвітньої підготовки за результатами  2021-2022 навчального року становить  100%, якість знань становить 17,1%.

- за результатами успішності  за 2021-2022 навчальний рік  професійно-теоретичну підготовку здобувало 411 учнів, з них 19 учнів (4,6 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 195 учнів (47,4 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 197 учнів (48,0%) мають середній рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із професійно-теоретичної підготовки за результатами  2021-2022 навчального року становить  100%,  якість знань становить 53,6 %.

- за результатами успішності  за 2021-2022 навчальний рік  професійно-практичну підготовку здобувало 411 учнів, з них 32 учні (7,8 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 235 учнів (57,2 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 144 учні (35,0%) мають середній рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із професійно-практичної підготовки за результатами  2021-2022 навчального року становить  100%,  якість знань становить 78,3 %.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, атестацію педагогічних працівників,  що була запланована на 2021-2022 навчальний рік було перенесено на 2022-2023 навчальний рік.

Підвищення кваліфікації викладачі та майстри виробничого навчання  було здійснено за раніше затвердженим планом про курси ПК на 2022 рік. Майстри виробничого навчання Гармата О.М., Бабійчук Н.О., Лихвар О.В. пройшли стажування на підприємстві СФГ “Скорпіон”.

Колектив закладу освіти продовжив працювати над методичною темою: «Підвищення рівня профес ійної майстерності педагога, як умова всебічного розвитку та формування компетентностей учнів».  У центрі працювало 3 методичних об’єднань:  класних керівників, викладачів загальноосвітніх дисциплін, викладачів та майстрів виробничого навчання з професійної підготовки.  Головним у роботі методичних об’єднань є робота над науково-методичною темою закладу, організація самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, вивчення й упровадження ефективного педагогічного досвіду, розробка й опрацювання інструментарію окремих тем програми, вивчення державних нормативних документів у галузі освіти.

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив створював сприятливі умови для поліпшення рівня виховного процесу, працював над впровадженням науково-методичної проблеми виховної роботи центру: «Створення умов для формування соціальної компетентності та самореалізації особистості, розвитку духовного, інтелектуального та фізичного потенціалу здобувачів освіти». Класні керівники майстри виробничого навчання, керуючись нормативними  документами та методичними рекомендаціями щодо організації та проведення виховної роботи, виходячи із річного плану виховної роботи, планують виховну роботу в групах на місяць. Розроблено окремо заходи по профілактиці правопорушень, запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції, венеричних захворювань, заборони тютюнопаління, запобігання дитячій бездоглядності та інших асоціальних проявів в учнівському середовищі.

Головною метою виховної роботи в навчальному закладі є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті.

Навчально-виховна робота базується на ряді концептуальних положень Конституції України, Закону «Про освіту», Закону «Про професійно-технічну освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», державної національної програми «Освіта», та інших законодавчих актів.

Основними принципами виховної роботи в центрі є такі загальнонаукові принципи:  фундаментальність, системність, безперервність, єдність логічного та історичного, національного та загальнолюдського, суспільного і особистого, гуманізація і демократизація процесу виховання здобувачів освіти у колективі через колектив, співвідношення вимогливості до здобувачів освіти з повагою до їх гідності та турботою про них;  опора на позитивне в особистості та колективі;  диференціація та індивідуалізація виховного процесу – врахування у виховній роботі рівнів фізичного, психічного, соціального, духовного, інтелектуального розвитку здобувачів освіти, стимулювання активності та розкриття їх творчої індивідуальності; зв’язок виховання з життям, трудовою діяльністю.

На виконання  Національної програми «Діти України» в центрі  забезпечується розвиток художньої та технічної творчості учнів, їх професійної майстерності. Здобувачі освіти приймають участь в конкурсах в навчальному закладі та в обласних конкурсах.

В системі виховної роботи центру важливе місце відводиться превентивному вихованню та правовій освіті. Налагоджена співпраця з Службами у справах дітей райдержадміністрації та територіальних громад, з  ювенальною превенцією Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області. Розроблено комплексний сумісний план роботи по покращенню правового виховання, профілактиці правопорушень здобувачів освіти. У навчальному закладі працює Рада профілактики.   Превентивне виховання забезпечується на законодавчому рівні Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми».

Педагоги центру проводять постійну індивідуальну виховну роботу  по попередженню правопорушень з здобувачами освіти, які схильні до скоєння правопорушень, чи прийшли на навчання, маючи термін покарання, яка фіксується у планах індивідуальної роботи з такими здобувачами освіти та в щоденниках педагогічних спостережень. А також індивідуальну роботу з батьками здобувачів освіти, які знаходяться в групі ризику, проводять бесіди та надають консультації з питань освітнього процесу через онлайн спілкування, листування та шляхом зустрічі з батьками вдома, та в центрі на запрошення.

Проводяться відеолекторії та бесіди по профілактиці шкідливих звичок. Проводяться тематичні уроки, бесіди, спрямовані на поширення інформації про формування правової культури, виховання поваги до Основного Закону України, виховні години за темами: «Конституція України», «Права і обов’язки громадянина України», «Декларація прав дитини». Державна символіка використовується під час проведення позаурочних заходів: свят, лінійок, тематичних виховних заходів.

Щочетверга класними керівниками та кураторами груп проводяться виховні години за планом у вигляді годин спілкування, бесід, історичних розповідей,  інформаційно-просвітницьких заходів, перегляду медіа-презентацій, тощо.

Значна увага приділяється соціальному захисту , дітей –сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які мають одного з  батьків, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, які мають інвалідність, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, переселенців із зони АТО.

З початку навчального року в центрі створюється банк даних на кожного здобувача освіти, на підставі якого складаються списки  здобувачів освіти пільгової категорії.

У 2021-2022 навчальному році (станом на 01.09.2021): Всього навчалось здобувачів освіти – 499 з них: Дівчат – 165, Хлопців – 334, Дітей-сиріт – 20, З опікою – 6, Без опіки – 14, Зареєстрованих, як внутрішньо переміщені особи – 5, З малозабезпечених сімей – 28, З багатодітних  – 66, Здобувачів освіти, які мають одного з батьків – 55, Постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 2, Із сімей учасників АТО – 9, Здобувачів освіти, які мають інвалідність – 4, З вадами зору та слуху – 1.

Проживали в гуртожитку:  с. Федорівка – 209, смт. Більмак – 13, м. Гуляйполе – 23.

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

65849-8451568476

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

В центрі  здійснюється контроль за відвідуванням здобувачами освіти занять. Заведений спеціальний журнал. ...