Головна / Звіт директора / Звіт директора за 2019-2023 роки

Звіт директора за 2019-2023 роки

Діяльність педагогічного колективу протягом І семестра 2023-2024 н.р. була спрямована на забезпечення безперебійного змішаного навчання.  Розв’язання проблем та завдань, визначених  у  навчальному  році дозволили  досягти  певних  результатів   у  освітньому  процесі. Аналіз успішності здобувачів освіти за результатами І семестру 2023-2024 навчального року показав наступні результати:

- за результатами успішності загальноосвітню підготовку здобувало  288 здобувачів освіти, з них 9 учнів  (3,0 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 32 учні  (11,0 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 162 учні (56,0 %) мають середній рівень навчальних досягнень, 85 учнів (30,0 %) мають низький рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із загальноосвітньої підготовки становить  100%, якість знань становить 14,2%.

- за результатами успішності  професійно-теоретичну підготовку здобувало 474 учнів, з них 31 учень (6,5 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 266 учнів (56,1 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 177 учнів (37,4%) мають середній рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із професійно-теоретичної підготовки становить  100%,  якість знань становить 62,7 %.

- за результатами успішності  професійно-практичну підготовку здобувало 474 учні, з них 60 учнів (12,6 %) мають високий рівень навчальних досягнень, 360 учнів (76 %) мають достатній рівень навчальних досягнень, 54 учні (11,4%) мають середній рівень навчальних досягнень. Успішність здобувачів освіти із професійно-практичної підготовки становить 100%,  якість знань становить 88,6 %.

Підвищення кваліфікації викладачі та майстри виробничого навчання  було здійснено за раніше затвердженим планом про курси ПК на 2023-2024  навчальний рік.

Колектив закладу освіти  завершує працювати над методичною темою: «Підвищення рівня профес ійної майстерності педагога, як умова всебічного розвитку та формування компетентностей учнів».  У центрі працює 3 методичних об’єднань:  класних керівників, викладачів загальноосвітніх дисциплін, викладачів та майстрів виробничого навчання з професійної підготовки.  Головним у роботі методичних об’єднань є робота над науково-методичною темою закладу, організація самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, вивчення й упровадження ефективного педагогічного досвіду, розробка й опрацювання інструментарію окремих тем програми, вивчення державних нормативних документів у галузі освіти, інструментів проведення дистанційного та змішаного навчання.

Основними підприємствами замовниками на підготовку кваліфікованих робітників є ТОВ «Дніпро-2009», ТОВ «НВП Сортостанція», ПП «Агрофірма ім. Шевченка», ТОВ «Агротехніка», ФГ «Світанок-2005», ТОВ «Іскра-плюс»  та інші підприємства Пологівського,  та Запорізького районів Запорізької області.

Виробнича діяльність в центрі здійснюється відповідно до графіка навчального процесу за професіями, курсами, групами, який розробляється та затверджується директором центру на навчальний рік. Професійно-практична підготовка здійснюється протягом всього терміну навчання. Для практичного закріплення знань, умінь та навичок, які одержані в процесі теоретичного навчання, проводиться виробниче навчання в навчальному закладі, виробниче навчання, виробнича практика на підприємствах та на базі закладу освіти у м. Вільнянськ, с. Михайлівка Запорізького р-ну та м. Запоріжжя. Професійна підготовка учнів з суміжних (інтегрованих) професій здійснюється в декілька етапів. Кількість етапів визначається кількістю рівнів кваліфікації (розрядів) та термінів навчання. Кожен етап забезпечує отримання робітничої професії відповідного кваліфікаційного розряду і завершується поетапною кваліфікаційною атестацією, вирішальним елементом якої є кваліфікаційна пробна робота та проміжна (поетапна) атестація, а при повному завершені навчання – державною кваліфікаційною атестацією  За звітний період план виробничої діяльності здобувачів освіти виконано в повному обсязі.

У 2023/2024 навчальному році організація виховної роботи навчального закладу здійснювалася в умовах дистанційної роботи, а також згідно Положення «Про організацію і проведення виховної роботи у Федорівському центрі професійної освіти», яке розроблено відповідно до Примірного Положення про виховну роботу у професійно–технічних навчальних закладах Міністерства освіти і науки (наказ МОН України від 16.04.2002р. № 257), Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ МОН № 641 від 16.06.15 року) з урахуванням основних  положень Декларації прав дитини, Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», про «Професійну (професійно-технічну) освіту», Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення виховної роботи в професійно (професійно-технічному) закладі.

Головною метою виховної роботи в умовах воєнного стану є гарантування безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального та духовного благополуччя.

Основними напрямками та завданнями виховної роботи педагогічного колективу навчального закладу при здійсненні виховного процесу у 2023-2024 навчальному році були:  оволодіння здобувачами освіти базових знань із основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій, навчити правилам здоров’язбереження та життєзбереження власного та тих, хто поряд у разі бойових дій;  формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України, зокрема, почуття патріотизму, моральної стійкості, сили волі та твердості духу; вміння протидії ворожій пропаганді, виховання віри в перемогу, підтримка власного емоційного ресурсу; здатності та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, почуттю небезпеки; виховання співчуття, милосердя, бажання прийти на допомогу, долучатися до волонтерської роботи; надання психологічної підтримки, забезпечення психологічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб, ВПО-здобувачів освіти, зокрема; створення умов для засвоєння загальнолюдських і національних цінностей, виховання ціннісного ставлення особистості до Батьківщини, національних символів, суспільства і держави, людей, природи, праці, мистецтва, до себе, самовиховання і самореалізації особистості.

Станом на 01.09.2023 році у закладі освіти  контингент учнів становив 477 учнів, з них 30 учнів з числа дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 учнів з числа дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з опікою, 5 здобувачів освіти з числа малозабезпечених сімей та 128 здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб. 12 здобувачів освіти проживають у гуртожитку в

м. Запоріжжя.

Сьогодні склалася вкрай важка ситуація з ідентифікації власної свідомості, особливо у молодого покоління. Недостатня інформованість про національні традиції, про славне козацьке минуле нашої держави не створили підґрунтя для психологічного становлення українського громадянина як суб’єкта незалежної, суверенної держави. Виникнення спалахів сепаратистської налаштованості говорить про недостатній рівень національно-патріотичного виховання на всіх етапах виховання особистості. Тому основним завданням на навчальний рік було формування особистості на національно-патріотичних засадах. Для цього протягом І семестру 2023/2024 навчального року проводилися наступні заходи: обласний конкурс художньо-технічної творчості «Барви козацької Хортиці» Микитенко Нікіта  (група №13) – І місце, Закарлюка Юлія (група № 13)  – ІІІ місце, Гурток «Дзвін» – керівник Світлана Балак – ІІІ місце; обласний онлайн-конкурс з науково-технічної творчості «Козацькими стежками» Микитенко Нікіта (група №13) – ІІІ місце,  гурток «Дзвін»  – керівник Світлана Балак – ІІ місце; 43 обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Краєзнавчі нариси Запорізького краю» Закарлюка Юлія (група №13) – ІІІ місце; обласний етап конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» Закарлюка Юлія (група №13) – ІІ місце; обласний етап Фотовиставки до Дня Соборності України «Україна — це ми!» Кір’янов Данїїл (група № 22), Саустьянова Світлана (група № 12), Суворова Дар’я (група № 33) (керівники Олександр Гармата, Юлія Кір’янова), творча група «Червоні маки» (музей «Берегиня») (керівник Світлана Балак) – ІІІ місце; відкритий обласний конкурс усноісторичних пошукових робіт «Жива історія на перетині епох» Кір’янов Данііл (група № 22), Черкун Єлизавета (група №33) – ІІІ місце; обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості  «Єднаймося, брати мої» в номінації «Історія України і державотворення»  Кір’янов Данііл (група №22)  –   ІІ місце; конкурс з предметів природничого циклу (біологія, хімія, екологія) «Наукове пізнання світу» Ташевська Ксенія (група №33), Кір’янов Данііл (група №22) – ІІІ місце; ІІ-й етап ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості ім.Тараса Шевченка в номінації «Література» Кокойлова Софія (група № 12) — ІV місце.

         Для дотримання вимог охорони праці, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу служба з охорони праці підготувала проєкти наказів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності під час військового стану, під час повітряної тривоги. Ведуться журнали реєстрації вступного інструктажу працівників та учнів, інструктажу на робочих місцях, нещасних випадків, інструктажу про проведення позаурочних заходів. Працює пункт незламності.

 У вересні 2023 року поновлено для працівників та здобувачів освіти і затверджені у відповідному порядку програми вступного інструктажу, а  також  інструкції для проведення первинних інструктажів для працівників та учнів, інструкції з охорони праці  та безпки життєдіяльності по кожній професії. В цілому працівники та учні  закладу освіти дотримуються правил техніки безпеки та вимог санітарно-гігієнічних норм,  під час змішаногого навчання, кожного дня проводиться вологе прибирання, провітрювання. Протягом  звітного періоду  в центрі  не зафіксовано жодного факту травматизму.

Фінансовий звіт за 2023 навчальний рік. Перехідний залишок коштів на 01.01.2023 р. склав в сумі – 556724,65грн. Колективом  закладу освіти отримано доходу від господарської діяльності  за 2023 рік в сумі 314550,00 грн. З них надійшло коштів від : реалізації сільгосппродукції 314550,00 грн; за звітний період проводились роботи з ремонту  тракторів, автомобілів та сільськогоспо-дарської техніки.  Було засіяно  145,4га землі на території Вільнянського відділення : соняшнику- 132,9 га, озимої пшениці-12,5га.

         На 2024рік заплановано обробити і засіяти соняшником 136 га землі  і отримати доходу 1 000 000,00грн.

У звітному періоді придбано:  паливно-мастильних матеріалів на 668399,00грн.; в тому числі за рахунок спецфонду -252271,74грн.,  посівматів на150324.00 грн; в тому числі за рахунок спецфонду – 150324.00грн.,  агрохімічної продукції закуплено на 7567,58грн; в тому числі за рахунок спецфонду 7567,58грн., предметів довгострокового використання на суму 145025,00грн., а саме: очисник вороху – 1шт.,  зварювальний апарат -1шт., а також було придбано: будівельні матеріали – 61741,00грн;  запасні частини -17756,00грн;  малоцінні та швидкозношувані предмети – 69284,00грн.

За рахунок субвенційного фонду на заробітну плату викладачам  загальноосвітніх дисциплін використано 2964231,00грн.

Кошти обласного бюджету у 2023 році було використано: на заробітну плату 17298295,00грн;  на компенсацію дітям сиротам за харчування -892354,00грн; на оплату послуг по ремонту техніки, та програмне забезпечення  – 95828,00грн; на оплату за водокористування – 1957,49грн; на оплату за електроенергію -554372,32грн;  плата за вивіз твердих побутових відходів – 12783,60грн; на виплату стипендії – 7886981,00грн.

Кошти спеціального фонду було використано на: заробітну плату  – 20731,74,00грн; придбано матеріали – 681484,91грн (запчастини, паливно-мастильні матеріали, посівмат соняшника, будівельні матеріали); заплачено послуги – 51124,23грн (послуги зв’язку,  ремонт сільгосптехніки, страхові послуги); придбано основні засоби – 134000,00грн.

Залишок коштів на 01.01.2024 року  в сумі – 35058,00 грн.

За рахунок благодійних внесків ми отримали – 135 ноутбуків, 14 нетбуки, 10 планшетів, 3 генератори; підручники на – 48 845,00грн.

Прийом громадян керівником навчального закладу здійснюється згідно графіку прийому двічі на тиждень. За звітній період було більше 20 звернень гроадян, найголовніші із них, це:  про працевлаштування на роботу, про отримання довідок,  про надання матеріальної допомоги працівникам. Звернення громадян були розглянуті і мали позитивне рішення.

Дякую за увагу!

Директор ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ

ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

 Андрій ЗЕЛЄНЦОВ

 

 

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

65849-8451568476

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

В центрі  здійснюється контроль за відвідуванням здобувачами освіти занять. Заведений спеціальний журнал. ...